Kia SUVIVALS ADVENTURE CLUB

VI Zlot Klubu Kia SUVivals, 25-27.10.2013
15.11.2013

Kolejny Zlot Klubu już pod nową nazwą Kia SUVivals Adventure Club odbył się w dniach 25-27 października 2013 r.

Bazą imprezy był Hotel Pojezierze w Szczecinku, natomiast aktywności terenowe, jak również inne atrakcje odbyły się na terenie ośrodka szkoleniowego Rallyland, który  jest siedzibą Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara (ABJTK).

Kia Motors Polska od tego roku rozpoczęła współpracę z ABJTK, kładąc nacisk na propagowanie i krzewienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwój i kształcenie kierowców poruszających się na naszych drogach.

Plan imprezy przewidywał mnóstwo zróżnicowanych atrakcji tak, aby każdy bez względu na wiek dobrze
się bawił. Aby rodzice, którzy przyjechali ze swoimi pociechami mogli spokojnie się bawić nad zapewnieniem opieki i urozmaiceniem pobytu najmłodszych czuwali animatorzy.

Oficjalne rozpoczęcie Zlotu nastąpiło  w piątek wieczorem. Po kolacji odbyło się spotkanie informacyjne
i omówienie planu Zlotu.

W sobotę rano całą kolumną wyruszyliśmy ze Szczecinka do oddalonej o około 50 km Lipki, gdzie czekali już na nas czołowy polski kierowca rajdowy  Tomek Kuchar oraz instruktorzy z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. Teren obiektu oferował olbrzymie możliwości.  Po krótkim przywitaniu uczestników, podzieliliśmy się na grupy.

Grupa pierwsza wyruszyła w teren z roadbookiem, po drodze mając do wykonania kilka przewrotnych zadań.  Poszukiwania pieczątki zlokalizowanej przy czerwonym samolocie wzbudziły wiele emocji :) Postawione „awaryjnie”, pieszczotliwie nazywane przez instruktorów ABJTK Shrekiem, zielone auto  stanowiło dodatkowe, ukryte zadanie. Pozowanie do zdjęcia jako jeden z punktów do zrealizowania, był dla uczestników mało zrozumiały, ale wieczorem wszystko się wyjaśniło.

Grupa druga wyruszyła na szkolenie z technik bezpiecznej jazdy. Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, dynamiczny slalom, czy popularne już szkolenie z technik operowania kierownicą, zwane oduczaniem jazdy „na mydełko Fa” także dostarczyło sporo wrażeń.

Na lunch wszyscy uczestnicy wrócili do hangaru, gdzie po teście wiedzy i pożywnym posiłku nastąpiła zamiana grup. W ramach przypomnienia pamiętajmy, że pomnik ufundowali parafianie, a nie pszczelarze :)

Późnym popołudniem wróciliśmy do Szczecinka i szybko przygotowaliśmy się do kolacji, podczas której wręczono puchary od ABJTK i upominki od Kia dla 3 najlepszych drużyn. Dodatkowo każdy z uczestników (nawet najmłodszy 7-miesięczny Maksio) otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia i udziału w Zlocie ze swoim własnym zdjęciem.

Olbrzymi, SUVivalsowy tort został zjedzony w okamgnieniu.

W niedzielę wcieliliśmy się w rolę kierowców rajdowych. Ponieważ marka Kia od 8 lat jest obecna na polskim rynku w sporcie motorowym, również na VI zlocie nie mogło zabraknąć przedstawiciela tej dyscypliny sportu. Uczestnicy zlotu mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się, a nawet pojeżdżenia wyścigowymi Picanto, biorącymi na co dzień udział w Mistrzostwach Polski Kia Lotos Race. Organizatorzy przygotowali także specjalny odcinek, po którym w nowej Kia pro_cee’d GT Tomasz Kuchar woził uczestników Zlotu. Ekstremalnych emocji nie brakowało! Zainteresowanie jazdami było tak duże, że musieliśmy  przedłużyć trochę czas imprezy.

 

 

Po południu wszyscy Klubowicze rozjechali się po całej Polsce.

W imieniu  Zarządu Kia Motors Polska, a także i swoim bardzo dziękuję za udział w spotkaniu.

Do zobaczenia na kolejnym Zlocie!

Małgorzata Wiejak

Zakończenie działalności

Szanowni Państwo,

 

z dniem 30 września 2017 roku klub Kia SUVivals zakończył swoją działalność a karty klubowe utraciły ważność.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że byliście z nami i za wspólnie spędzony czas na imprezach klubowych.

Zobacz także:

 • 12.01.2016

  Nowy HUV Niro: Kia ujawnia pierwsze zdjęcia

  zobacz więcej
 • 12.01.2016

  Kia Telluride - światowa premiera samochodu koncepcyjnego na salonie w Detroit

  zobacz więcej
 • 04.11.2015

  Kia Motors Polska Amerykański duch podróży w interpretacji Kia Motors na SEMA Show 2015

  zobacz więcej
 • 27.08.2015

  Dynamiczna energia: nowa, wyrazista stylizacja nadwozia Kia Sportage kolejnej generacji

  zobacz więcej