Kia SUVIVALS ADVENTURE CLUB

Kia Sportage (1993–2004)

Zapisz się na jazdę próbną

Sportage to średniej wielkości samochód rekreacyjny sprawdzający się zarówno w jeździe szosowej, jak i po bezdrożach. Zwarta konstrukcja nadwozia napęd na cztery koła oraz krótki zwis przedni i tylny umożliwiają łatwe poruszanie się w terenie i pokonywanie wzniesień.

5-drzwiowe nadwozie Sportage oferuje wysoki komfort jazdy i zaskakującą przestronność wnętrza. Terenowy charakter tego pojazdu podkreślają duże koła, solidne zawieszenie, blokady mostów i mechanizmu różnicowego, skrzynia biegów wyposażona w reduktor przełożeń oraz koło zapasowe umieszczone na tylnej klapie pojazdu.

Sportage oferowany jest z dwoma jednostkami napędowymi: benzynową o mocy 128 KM i wysokoprężną z turbodoładowaniem o mocy 83 KM.

Większą odmianą Sportage jest model Grand, którego nadwozie wydłużone zostało o 315 mm. Dzięki temu znacznie powiększony został bagażnik, a koło zapasowe umieszczone zostało wewnątrz pojazdu. 
W modelu tym zastosowana została zmodyfikowana 2-litrowa, benzynowa jednostka napędowa o mocy 118 KM, spełniająca normy EURO III i EURO IV.

Sportage oferowany był także w wersji krótkiej, 2-drzwiowej ze składanym, brezentowym dachem.

Wcześniejsze generacje: