Kia SUVIVALS ADVENTURE CLUB

Kia KUE (model koncepcyjny)

Zapisz się na jazdę próbną

Podczas salonu samochodowego w Detroit Kia zaprezentowała swój kolejny koncept.

Pierwsze targi motoryzacyjne w Detroit odbyły się dokładnie przed 100 laty. W tym czasie miały tu miejsce 994 światowe premiery. W tym roku hale wystawowe Cobo Center w Detroit odwiedziło ponad 760 tys. osób z 62 krajów i pokazano ponad 70 nowości, w tym kilkadziesiąt pojazdów koncepcyjnych. 
To właśnie podczas salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłonił swoje najnowsze studium koncepcyjne - Kia Kue. Kia Kue to nazwa pojazdu zaliczanego do segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle). Jest on adresowany do współczesnego, wymagającego klienta i łączy w sobie cechy pojazdu typu Crossover z właściwościami praktyczno-rekreacyjnymi (MPV+SUV). Ten interesujący prototyp z logo Kia na masce ukazuje kierunek designu jakim będzie kierować się w przyszłości producent. 

Koncept Kue zaprojektowany został przez studio należące do marki Kia, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Styliści pracujący nad modelem postanowili skupić się na zmaksymalizowaniu przyjemności kierowcy z codziennej jazdy samochodem. Nadwozie konceptu posiada specjalną budowę, która swoją konstrukcją przypomina kokon a dążąc we wnętrzu do maksymalnej funkcjonalności i komfortu wiele uwagi poświęcono temu aby kierowca i pasażer mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kia Kue ma długość 4724 mm, rozstaw osi 2900 mm, szerokość 1929 mm, wysokość 1600 mm i oczywiście napęd na 4 koła. Obręcze wykonano ze stopu lekkiego a opony mają rozmiar 22 cali. Pod maską Kue znajduje się benzynowy silnik V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 400KM. 

Nowoczesna stylistyka oraz połączenie cech vana z autem typu SUV, to recepta na popularność w dzisiejszych czasach. Choć Kia Kue, w zaprezentowanej w Detroit postaci, nie trafi do hal produkcyjnych, to jednak samochód ten posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań motoryzacyjnych a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach tego producenta.

Pozostałe modele: